Մարտի 29-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է Տավուշի մարզի Բերքաբեր եւ Բարեկամավան համայնքների ղեկավարների հետ:
Հանձնաժողովի՝ մարտի 19-ին Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում պայմանավորվածություն էր ձեռք բերվել խորհրդարանում հանդիպելու եւ սահմանամերձ համայնքների խնդիրներն առավել հանգամանալից քննարկելու մասին:
Հանդիպման ընթացքում համայնքների ղեկավարներն անդրադարձել են հակառակորդի գնդակոծություններից տուժած քաղաքացիների բուժման եւ հասցված վնասների հատուցման հարցերին:
Կորյուն Նահապետյանը կարեւորել է սահմանամերձ համայնքների ղեկավարների հետ անմիջական շփումները եւ ընդգծել համայնք-խորհրդարան-զինված ուժեր կապի ամրապնդման անհրաժեշտությունը:
Բերքաբեր եւ Բարեկամավան համայնքների ղեկավարների հետ քննարկվել են համայնքների պաշտպանական, սոցիալ-տնտեսական, ենթակառուցվածքային եւ այլ հարցեր:

29 марта председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с главами общин Беркабер и Барекамаван Тавушской области.
В ходе поездки комиссии 19 марта в Тавушскую область была достигнута договоренность о встрече в парламенте для более детального обсуждения проблем приграничных общин.
На встрече руководители общин обратились к вопросам лечения пострадавших от обстрелов противника граждан и возмещения нанесенного им ущерба.
К.Нагапетян подчеркнул важность прямых контактов с главами приграничных общин и необходимость упрочения связи община – парламент – вооруженные силы.
С главами общин Беркабер и Барекамаван обсуждены оборонные, социально-экономические, инфраструктурные и другие вопросы.